اولین نشست فرماندار شهرستان بهارستان با اصحاب خبر و رسانه

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری در این نشست که با حضور خبرنگاران، روزنامه نگاران، نمایندگان خبرگزاریها، صادق زاده مشاور امور فرهنگی و رسانه ای فرماندار و محمد جواد محسن زاده مسئول روابط عمومی فرمانداری برگزار شد، فرماندار شهرستان بهارستان به سوالات آنان در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و عمرانی پاسخ داد.

دکتر ناجی رسانه ها را پیکره فعال جامعه خواند و گفت: خبرنگاران و رسانه ها به عنوان دوست و همکار مسئولین با اطلاع رسانی از خدمات و بیان پیشرفت ها، ارائه پیشنهادات و انتقادات ضابطه مند و سازنده، زمینه ساز توسعه جامعه می شوند.

وی تاکید کرد: با توجه به تراکم بالای جمعیتی در مناطق مختلف و کیفیت شکل گیری شهرستان که بدون رعایت ضوابط شهرسازی و شهرنشینی و رعایت زیرساخت ها و تأسیسات زیربنایی انجام شده، مدیران کل استانی باید توجه ویژه به شهرستان داشته باشند چراکه با توجه به موقع، می توان شرایطی فراهم نمود که دستگاه های اجرایی در ارائه خدمات بهتر و به موقع به شهروندان خدمات موثرتری داشته باشند و رضایت بیشتر شهروندان را به دست آورند.

فرماندار شهرستان بهارستان با اشاره به برگزاری طرح کوثر در این شهرستان، گفت: طرح کوثر به منظور جمع آوری کمک های مردمی جهت ساخت صحن و شبستان حضرت زهرا(س) در نجف اشرف پیش بینی شده است که به زودی با مشارکت ادارات، نهادهای مردمی و حضور موثر فرمانداری در سطح شهرستان اجرا خواهد شد و امیدواریم در شهرستان مذهبی بهارستان که به شهرستان عاشورایی مشهور است مردم به شکل مناسبی سهیم شوند تا این طرح به نحو احسنت اجرا شود.

دکتر ناجی با اشاره به برنامه های آینده در سطح شهرستان گفت:جشنواره هفت سین و غذاهای سنتی وهمچنین همایش نقش اقوام در توسعه شهرستان بهارستان از دیگر برنامه هایی است که با هماهنگی فرمانداری در اسفندماه در شهرستان برگزار می گردد.

وی با اشاره به ثبت سازمان مردم نهاد ادبی «آوا» به عنوان اولین تشکل غیر دولتی در شهرستان بهارستان و لزوم تشکیل و فعالیت سازمانهای مردم نهاد گفت: زمینه برای فعالیت افراد در سطح شهرستان مهیا است و علاقمندان با تشکیل NGO ها و سازمانهای مردم نهاد «سمن» می توانند با فعالیت در حوزه های مختلف به مسئولین در ارتقای خدمات بهتر به شهروندان یاری نمایند.

فرماندار شهرستان بهارستان تشکیل انجمن صنفی و خانه مطبوعات شهرستان بهارستان را از ضرورت های فرهنگی شهرستان خواند و اظهار امیدواری کرد که با تشکیل و فعالیت این انجمن ها، فعالیت خبرنگاران، اهداف حرفه ای، اخلاق مطبوعاتی و رسیدگی به مشکلات خبرنگاران در اولویت قرار گیرد.

خبرنگاران رسانه ها نیز هرکدام به نوبه خود ضمن تبریک انتصاب فرماندار از برگزاری نشست حاضر تقدیر کرده و تداوم و استمرار این گونه جلسات را خواستار شدند.

/ 2 نظر / 24 بازدید

خیلی آقایی محمد جواد راددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددت

رضا غریبی

سلام جناب محسن زاده وبلاگ زیبایی دارید. موفق باشید به امید دیدار