اولین نشست مشترک تخصصی روابط عمومی ها و رسانه ها در بهارستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان به نقل از خبرگزاری مهر روز دوشنبه مورخ 14/12/1391 پیش از ظهر امروز با هدف ارتقای دانش روابط عمومی ها و اهمیت آن در افکار عمومی نشست مشترکی بین اصحاب رسانه و روابط عمومی های ادارات سطح شهرستان بهارستان برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار مهر، مدیر روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این نشست با هدف ارتقای روند تعامل و همکاری با اصحاب رسانه که هر دو با یک رویکر مشترک فعالیت می کنند، برگزار شد.

 محمد جواد محسن زاده افزود: معمولا در حوزه روابط عمومی ها و رسانه ها، رویکرد مشترک با هدف اطلاع رسانی در جهت ارتقای سطح آگاهی مردم و مخاطبان، همواره نیاز به تعامل و پویایی بیشتر در حوزه های اطلاع رسانی وجود دارد.

مشاور فرماندار شهرستان بهارستان ضمن تاکید بر اهمیت کار رسانه ها و روابط عمومی ها در حوزه اطلاع رسانی نیز افزود: قاعدتا روابط عمومی ها و رسانه ها هر دو دارای ماهیتی رسانه ای هستند و این دو حوزه به دنبال تهیه، تدوین، انعکاس اخبار و گزارش رویداد ها هستند و در این فرآیند از فنون، تکنیکها و ابزارهای مشترکی بهره می گیرند.

وی ادامه داد: به گونه ای که روابط عمومی به عنوان منبع پیام و تامین کننده اطلاعات برای رسانه ها و رسانه ها نیز انعکاس دهنده حوزه فعالیت و عملکرد حوزه تحت پوشش سازمانها و وزارتخانه ها هستند.

مسئول کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات فرماندار بهارستان با اشاره به انتخابات آتی ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا نیز گفت: روشنگری و آگاه سازی مردم به منظور افزایش اشتیاق جهت شرکت در انتخابات وظیفه اصلی روابط عمومی و رسانه ها است و در این راستا نباید لحظه ای غفلت کنیم.

محسن زاده با اشاره به اثربخشی هر رسانه به اندازه مخاطبین آن نیز اعلام کرد: هیچ رسانه ای نیست که از اهمیت ویژه ای در افکار عمومی برخوردار نباشد، بنابراین وظیفه سنگین تنویر افکار عمومی و مخاطبین، اطلاع رسانی صحیح و بدور از غرض ورزی، عدم تخریب و چهره سازی و عمل به تکلیف رسانه ای از تعهدات اصحاب رسانه و مطبوعات در همه مقاطع بویژه در زمان انتخابات می باشد.

مدیر روابط عمومی فرمانداری بهارستان با تاکید بر فرمایشات بنیانگذار جمهوری اسلامی مبنی بر اینکه هدف از حضور مردم در انتخابات انجام وظیفه و تکلیف شرعی و ملی است، افزود: متولیان امر تبلیغات و اطلاع رسانی در انتخابات نقش تاثیرگذار و غیرقابل انکاری در زمینه اعتمادسازی و جلب مشارکت آگاهانه مردم بر عهده دارند که در این راستا باید بدون جهت گیری به یک نامزد خاصی قدم بردارند.

این مسئول همچنین بر لزوم روشنگری و آگاه سازی مردم به منظور حضور حداکثری مردم در انتخابات تاکید کرد و این اقدام را بخشی از وظایف اصلی متولیان امر تبلیغات و رسانه ها برشمرد.

محسن زاده در پایان تعامل و همکاری اصحاب رسانه را با مدیران روابط عمومی ادارات سطح شهرستان مثبت ارزیابی کرد و بر ادامه این روند تاکید کرد .

 

/ 0 نظر / 26 بازدید