وبلاگ شخصی محمدجواد محسن زاده
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: محمد جواد محسن زاده - ۱۳٩٢/٧/۸

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بخش بوستان، چاپ دوم کتاب «حجاب و عفاف در آموزه های دینی» تألیف حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد محسن زاده امام جمعه محترم بخش بوستان (شهرستان بهارستان، استان تهران) همراه با اصلاح و اضافات در 116 صفحه قطع رقعی همزمان با دهه کرامت و میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و حضرت امام رضا(ع) در شهریور 1392 توسط ناشر الامام الحسن بن علی(ع) در استان قم چاپ و وارد بازار نشر گردید.


این کتاب در هفت فصل به اهمیت حجاب و عفاف در آموزه های دینی به شرح ذیل می پردازد. فصل اول: آیات عفاف و حجاب؛ فصل دوم: روایات عفاف و حجاب؛ فصل سوم: عفاف و حجاب از دیدگاه فقها و اندیشمندان؛ فصل چهارم: بیانات شهید مطهری(ره) در مورد حجاب؛ فصل پنجم: دیدگاه برخی از شخصیت های جهانی درباره حجاب و در فصل ششم: شعرهای سروده شده در زمینه عفاف و حجاب و در فصل هفتم با معرفی حضرت زهرا(س) به عنوان الگوی کامل حجاب و عفاف به ذکر روایاتی از شیوه حجاب بزرگ بانوی بانوان جهان حضرت فاطمه زهرا(س) و ذکر مناقب آن حضرت می پردازد.

امام جمعه بخش بوستان در بخشی از مقدمه کتاب با ذکر اینکه عفاف در آموزه های دینی یکی از ارزش ها و فضیلت های مطلوب و زیربنایی همواره ستوده شده، گفت: عفاف یک مسئله فطری است و فطرت همه انسانها پاک، زیبا، نورانی و با معنویت می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد محسن زاده گفت: عفاف یک مکتب خاص نیست، عفاف به بزرگی بشریت، مسئله ای اخلاقی و یک فضیلت انسانی است که در درون انسانها قرارگرفته و در رفتار و کردار آنها آشکار می گردد. عفاف به بلندای عزت و اقتدار انسانها و یک برنامه مدیریت عقل بر نفس در چارچوب های پذیرفته شده فطری می باشد.

وی با تبیین سخنان مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) در خصوص عفاف بیان داشت: اسلام به مسئله عفاف زن اهمیت می دهد. البته عفاف مرد هم مهم است. در غرب به خاطر اینکه مسئله عفت زنان مورد اهتمام قرار نگرفت، کار به بی بند و باری کشید. نباید بگذارید عفت زن که مهم ترین عنصر برای شخصیت زن است، مورد اعتنایی قرارگیرد.

امام جمعه بوستان با اشاره به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص حجاب و عفاف تصریح داشت: در این کتاب، آیین نامه حفظ حدود و آداب اسلامی در برخوردها، معاشرت ها و.. در دانشگاه ها و موسسات آموزشی عالی، بیمارستان های آموزشی، آزمایشگاه ها و بخش های تزریقات، سالن های طراحی و مدل آتلیه ها، اماکن عمومی و...  مصوب یکصد و یکمین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ 6/5/1366 که راجع به حفظ حدود اسلامی می باشد؛ جهت آگاهی ملت حماسه ساز، با عزت، انقلابی، افتخارآفرین و با غیرت ایران اسلامی و دقت مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جهت حسن اجرا، ذکر گردیده است.

گفتنی است کتاب حجاب و عفاف در آموزه های دینی سیزدهمین کتاب منتشره از امام جمعه بخش بوستان بوده و ایشان استاد حوزه، دانشگاه و صاحب قلم در تألیف و چاپ بیش از پنجاه و شش مقاله علمی و پژوهشی در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و... منتشره در روزنامه های کثیرالانتشار و سراسری، هفته نامه ها، فصلنامه ها و مجلات، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی می باشد.

محمد جواد محسن زاده
کارشناس ارتباط تصویری ـ دانشجوی کارشناسی ارشد علوم ارتباطات اجتماعی ـ مدیر روابط عمومی
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :